Vücudun Dengesi Için

 

Günümüzde genelde geçerli olan, hareketsiz yaşama biçimi ve aşırı çalışma, günlük hayatımızın karakteristik özelliklerini oluşturmaktadır. Fakat küçük öneriler ve tavsiyeler ile yeni ağırlık merkezleri oluşturabilirsiniz ve böylece kendiniz için iyi bir şey yapmış olursunuz.

Solunum

Oksijen vücut için en önemli elementtir. Metabolizmayı destekler. Bunun için, düzenli ve derin nefes almak önemlidir. Nefes alırken göğüs ve karın eşit ölçüde kalkmalı ve inmelidir. Farkı hissedebiliyor musunuz? Daha derin nefes almak daha kolay düşünmenizi, rahatlamanızı ve daha fazla enerjiye sahip olmanızı sağlar.

Egzersiz

Vücut için düzenli ve ölçülü spor yapmak önemlidir, çünkü bu kan dolaşımını destekler. Ayrıca kaslar sıkı ve sert kalabilmek için sürekli olarak çalıştırılmalıdır. Bu nedenle, her gün düzenli yürüyüş yapılması tavsiye edilir: Yürüyüşü günlük yaşantınıza uygulamanız daha kolaydır.

Uyku

Vücudun onarımına ve vücudu korumaya vakit ayrılması açısından dinlenmek çok önemlidir. Bu nedenle genel olarak her gün altı ilâ sekiz saat uyunması tavsiye edilir!

Temiz hava

Genellikle kapalı alanlarda kalıyorsanız, çok sayıda zararlı maddeyi soluyabilirsiniz. Temiz hava solumak ve oksijen almak, bol bol yürüyüş yapmak amacıyla kendinize vakit ayırın.

Aşırı kilo

Aşırı kilo ve sağlık problemleri birbiriyle ilişkili olabilir. Bu nedenle, kilonuza dikkat etmeniz önemlidir. Herbalife ürünleri ve Eğitimli Danışmanınız Bülent Ekinci'nin  sağlayacağı danışmanlık sizi kilo kontrol sürecinizde destekleyecektir.

Beslenme

Vücudumuz, fonksiyonlarını yerine getirebilmek için yeterli miktarda besin maddesine ihtiyaç duyar ve bu besin maddelerini dengeli bir beslenmeden alabilir. Yağlı, hazmı zor, kızartma ağırlıklı bir yemek tarzı vücut için sağlıklı değildir.

Gıda takviyeleri

Sebzeler ve meyveler vücuda önemli besin maddeleri sunar. Vücut bu besin maddelerini kendi üretemediği için gıdalar ile almalıdır. Fakat taze yiyecekler uzun süre depolandıklarında ve pişirildiklerinde bu besin değerlerini kaybederler. Sağlıklı bir beslenme şekli sağlanamıyorsa, gıda takviyelerine başvurulabilir. En önemlisi, vücudunuzun eksik besin maddelerini almasıdır. Herbalife, besinleri daha iyi karşılamak için, size yardım etmek amacıyla geniş bir ürün yelpazesi sunar.

Günlük hayatınızda yapacağınız küçük değişiklikler, çok etkili olabilirler. Bunu bir deneyin!

© 2011 Herbalturkiye Tüm Hakları Saklıdır. Sigara Bırakma Herbalife
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :