Mükemmel Denge

Herbalife - Mükemmel DengeAktif olmak, formda kalmanıza ve kilonuzu kontrol etmenize yardımcı olur. Genelde ne kadar çok aktif olursanız o kadar çok sağlıklı ve ince bir vücuda sahip olursunuz. Kaslarınızın gerilmesine alışkın değilseniz ilk birkaç çalışmanızda egzersiz gerçekten çok acı verici olabilir ancak bunun kararınızdan dönmenize neden olmasına izin vermeyin.

Egzersizin faydaları

  • Düzenli egzersiz, daha formda kalmanıza ve vücut şeklinizi geliştirmenize yardımcı olarak olası ortopedi sağlığı sorunlarını azaltabilir.
  • Düzenli egzersiz, kalp ve damar sisteminizi bozulmadan korumanızı sağlarken kaslarınızı güçlendirir ve vücudunuzun çevikliğini arttırır.
  • Egzersiz ayrıca odaklanma yeteneğinizi geliştirir ve işyerindeki veriminizi de arttırmanıza yardımcı olabilir.
  • Aktif olmak, kendinizi mutlu ve pozitif hissetmenize yardımcı olan endorfinin salgılanmasını tetikler.
  • İster 20 ister 50 yaşında olun bir egzersiz programına başlayabilirsiniz. Hiçbir yaş, başlamak için geç değildir.
  • Gün içinde yapılan düzenli egzersiz, geceleri de daha iyi uyumanıza yardımcı olabilir.

Herhangi bir fiziksel aktivite çalışmasına başlamadan önce bir doktora danışmak ve/veya vücudunuza özel egzersizlerin neler olduğunu kişisel bir eğitmene sormak en uygun davranıştır.

Uzmanlara göre her gün en az 30 dakika egzersiz yapmalısınız. Ancak daha sağlıklı bir yaşama sahip olmak için egzersiz tek başına yeterli değildir. Ayrıca dengeli bir beslenme düzeniniz de olmalıdır.

Sağlıklı beslenmenin önemi

Dengeli, sağlıklı ve besleyici bir beslenme düzeni, fizyolojik, zihinsel ve psikolojik iyi oluşunuz için önemlidir. Dengeli bir beslenme düzeni, doğru miktarda vitamin, mineral, lif, protein, sağlıklı yağ asitleri ve mikro besin tüketiminden oluşur. Sağlıksız bir beslenme düzeni ise çok tuzlu gıdalardan veya sağlık sorunlarına yol açabilen doymuş yağ miktarının çok olduğu gıdalardan oluşur. Obezite ve stres sorunları, sağlıksız beslenmenin neden olduğu birçok sorundan sadece birkaçıdır.

Beslenme düzeni, sporcular açısından da önemlidir çünkü vücudumuz, egzersiz sırasında oldukça zorlanır ve kendini ikame edebilmek için daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Yorgunluk ve odaklanamama, vücudun yeterli enerji alamadığının işaretleridir. Bu durumda kas gelişimini uyarmak için vücut egzersiz sırasında enerjiye ihtiyaç duyar.

Herbalife olarak sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmanın bazen zor olabileceğinin farkındayız. Bu nedenle de günlük vitamin ve mineral ihtiyacınızı alabilmenize yardımcı olmak için bilimsel olarak geliştirilmiş besin takviyeleri sunuyoruz. Sağlıklı bir beslenme düzenine nasıl sahip olabileceğinizi görmek için hemen şimdi Bağımsız Herbalife Distribütörü Bülent Ekinci ile irtibat kurun. 0532 526 98 50 

© 2011 Herbalturkiye Tüm Hakları Saklıdır. Sigara Bırakma Herbalife
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :