Herbalife Ve Iyi Hissetmek: mükemmel Birliktelik

 

Herbalife ve Herbalife Bağımsız Distribütörleri, herkese daha iyi bir yaşam sağlamak için sürekli çalışmaktadır. Kendinizi iyi hissetmeniz ve sağlıklı olmanız konusunda doğru besin seçiminiz burada önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, vücudunuzun bol miktarda faydalı besin maddesi ve vitamin içeren gıda maddelerini alması önemlidir. Sizi, kendinizi daha iyi hissetmeye götüren yolda Herbalife ürünlerisize çok yardımcı olacak bir destek sunabilir.

Malesef pek çok insan zamanlarının olmaması ve fast food tarzı yiyeceklerin hızlı beslenme amacına uygun olmaları nedeniyle hazırlanması hızlı ve kolay olan hazır yiyecekleri tüketmeye yönelmektedir. Fakat bu yiyecekler bol miktarda tuz, yağ, şeker ve kalori içermektedir; vitaminler ve mineraller gibi önemli yapı taşları ise bu besinlerde nadiren mevcuttur.

Burada vücudun, bütün besin maddeleri ile dengeli bir şekilde beslenmesi belirleyici bir rol oynamaktadır. Çünkü vücut ancak bu şekilde işlevlerini optimum düzeyde yerine getirir. Vitaminler, mineraller, lifler, karbonhidratlar ve sağlıklı yağlar ile proteinler ve antioksidanlar yani İyi bir beslenme, bütün bu bileşenleri kapsamalıdır. Vücudumuz aktivitelerde bulunmak ve gelişmek ve aynı zamanda yaşam fonksiyonlarını sürdürebilmek için yakıt olarak bu besin maddelerine ihtiyaç duyar.

Sağlıklı ve renkli sebze meyvelerle beslenmek önemlidir. Yeterli miktarda (ideal olarak 5 porsiyon*) sebze ve meyve tüketerek beslenmeye dikkat edilmesi önemlidir. Bu besinler, vücudun doğal mineralleri ve vitaminleri, lifleri ve aynı zamanda mikro besinleri almasını sağlayacaktır. İhtiyaç duyulması halinde, alınması gereken besin maddesi ihtiyacını karşılamak için Herbalife'ın bu amaca uygun olan gıda takviyelerini de kullanabilirsiniz. Ayrıca, kalori açısından uygun ve yağsız besinler almaya dikkat ediniz. Mesela, Herbalife'ın Formül 1 Besleyici Shake Karışımı, bu tür bir öğün için iyi bir örnektir.

Doğru beslenmenin yanı sıra, hareket etmek de kendimizi iyi hissetmek için çok önemlidir, çünkü hareket vücudun ve ruhun daha iyi hissetmesini sağlar. Bu nedenle fiziksel aktivitelerde bulunmak önem taşımaktadır. Günde en az yarım saat fiziksel aktivitede bulunulması idealdir. Sporun vücutta çok sayıda işlevi vardır. Spor sayesinde kaslar güçlenir, metabolizma ve dolaşım sistemi harekete geçer ve bağışıklık sistemi uyarılır. Aşırı kilo, spor sayesinde engellenebilir; vücudun yağ oranını azaltmak ve aynı zamanda kas kütlesini güçlendirmek için en uygun olan yol, devamlı olarak egzersiz yapmaktır.

İyi beslenmenin ve hareket etmenin yanı sıra, yeteri kadar sıvı alınması da belirleyici bir rol oynar, çünkü su vücut için bir hayat iksiridir. Su, vücudumuz için oksijenden sonra ikinci derecede önem taşır. Su, metabolizmamızdaki birimlerin ayrışmasına da yardım ederek bu şekilde, besinlerin alınmasını, ayrışmasını ve aynı zamanda hazmı destekler. Bu yüzden günde en az iki litre su içmeye dikkat edilmesi önerilmektedir.

© 2011 Herbalturkiye Tüm Hakları Saklıdır. Sigara Bırakma Herbalife
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :