Güneş Koruma Önerileri

Herbalife Güneşten Korunma ÖnerileriKirletici maddeler ve diğer çevresel etkenlere karşı birinci savunma hattımız cildimizdir. Bu nedenle cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için etkin bir cilt bakımı düzenini sürdürmek çok önemlidir.

Birçoğumuz parlayan, sağlıklı görünen ve güneşte bronzlaşmış bir cilde sahip olmak ister. Fakat güneş altında yatıp güneş ışınlarının tadını çıkarırken cildimize gerçekten neler yaparız?

Güneş altında kısa bir süre geçirmek cilt için yararlı olabilir. Güneş ışığındaki UV ışınları sağlıklı kemiklere sahip olmak için kalsiyum emilimine yardımcı olan D Vitamini üretimini tetikler.

Bununla birlikte güneş altında uzun bir süre geçirmek, sürekli olarak güneşlenmek ve özellikle solaryuma gitmek ciddi sağlık sorunları çıkarmanın yanı sıra cilt üzerinde de ciddi etkiler yaratabilir. Güneşin olumlu etkileri birçok insan tarafından hemen görülebilse de olumsuz etkileri her zaman anında algılanmayabilir.

Örneğin doğru SPF korumasının kullanılmaması halinde cildiniz kolayca yanabilir ve böylece ciddi rahatsızlıklara yol açabilir.

Bununla birlikte SPF içeren güneş kremi ve tropikal antioksidanlar ile birlikte düzenli bir cilt bakımı size güneş ışıkları altında ihtiyaç duyduğunuz korumayı sağlar ve bu düzenin çevrenin cildiniz üzerindeki zarar verici etkileri asgari düzeye indirmedeki etkinliği de kanıtlanmıştır.

Son zamanlarda etkin sağlık uyarıları sayesinde güneş kremi ile korunma birçok insanın farkındalığının arttığı bir konu haline gelmiş olsa da bazı insanlar hala ciltlerini sadece gün ortasındaki Akdeniz güneşi gibi aşırı güneş ışıklarından korumanın yeterli olacağına inanmaktadır.

Gerçek şudur ki hava durumları giderek daha güçlükle tahmin edilmektedir ve cildinizin güneşe maruz kaldığı tüm zamanlarda yıl boyunca korunmaya ihtiyacı vardır. Aşağıda cildinizin ihtiyaç duyduğu güneşten korunmayı sağlayacak bazı basit önlemler sıralanmaktadır.

Güneşten Korunma Önerileri:
• Her gün soğuk aylarda bile en az SPF 15 derecesinde olan bir güneş kremi kullanın.
• Özellikle yüzme gibi aktivitelerden sonra güneş kreminizi düzenli olarak sürmeyi unutmayın.
• Özellikle öğle saatlerinde güneşe maruz kalma sürenizi sınırlandırın.
• Koruyucu giysiler giyin ve UV korumalı güneş gözlükleri ve geniş kenarlı şapkalar takın.

© 2011 Herbalturkiye Tüm Hakları Saklıdır. Sigara Bırakma Herbalife
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :