Egzersize Uyum Sağlama

 

 

Egzersize uyum sorunları

Aktif bir yaşam tarzına sahip olmanın ve düzenli egzersiz yapmanın sağlık açısından sağladığı faydalara rağmen birçoğumuzun maalesef tüm bunlar için yeterli zamanı olmuyor. Uzun saatler boyunca çalıştığınız stresli bir işiniz varsa spor veya egzersiz için hemen hemen hiç vaktiniz kalmıyor. Ancak mevcut koşullar ne olursa olsun egzersizi günlük yaşantınızın bir parçası haline getirmek önemlidir. İşte göz önüne alabileceğiniz bazı basit değişiklikler.

Egzersiz için basit yöntemler

  • Bulunduğunuz bölgede halka açık bir spor salonuna gitmek, düzenli egzersiz yapmanın mükemmel bir yoludur.
  • Otobüsle gitmek yerine neden işe yürüyerek gitmiyorsunuz veya arabanızı ofisinizin uzağına park etmeyi denemiyorsunuz?
  • Ofisinize asansörle çıkmak yerine neden merdivenleri denemiyorsunuz?
  • Bahçe bakımı, boş zamanınızı geçirmenin ve zinde kalmanın harika bir yoludur.

Egzersiz için motive olma 

  • Eğer bir ofiste çalışıyorsanız kendiniz gibi günlük hayatına fitness egzersizlerini dahil etmek isteyen bir iş arkadaşı bulun. Böylece birbirinizi düzenli olarak spor salonuna gitmek, birbirinize yemeniz için sağlıklı öğünler  getirmek veya hatta birlikte öğle yemeği saatinde yürüyüşe çıkmak konusunda teşvik edebilirsiniz.
  • Çocuklarınıza bakmakla geçirdiğiniz yoğun bir programınız varsa çocuk bakımı sırasında da egzersiz yapabilirsiniz. Bebek arabasıyla birlikte hızlı bir yürüyüş yapabilir, zorlu ev işleriyle hızlı bir şekilde uğraşabilir veya çocuklarınızla enerjik bir oyun oynayabilirsiniz.
  • Uzun bir süredir düzenli egzersiz yapmıyorsanız beğendiğiniz bir egzersizle çalışmaya başlayın ve kısa zamanda çok fazla egzersiz yapmamaya çalışın. Egzersize illa koşuyla başlamanıza gerek yok, aksine yüzme, bisiklet veya doğada tempolu bir yürüyüşle de çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.
  • Bir spor salonuna ya da egzersiz dersine katılmak, sosyalleşmenin ve yeni arkadaşlar edinmenin harikulade bir yoludur. Birçok spor salonu, uzman tavsiyeleriyle birlikte kişiye özel antrenman seansları düzenler. Size özel bir eğitmen de kendiniz için gerçekçi egzersiz hedefleri belirlemenize yardımcı olabilir. Her hafta nefessiz kalmadan merdivenleri tırmanmayı veya her geçen hafta daha uzun mesafelerde yüzmeyi deneyin. Ulaştığınız hedefleri not etmeyi de unutmayın.
© 2011 Herbalturkiye Tüm Hakları Saklıdır. Sigara Bırakma Herbalife
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :