Aktif Sağlıklı Yaşam Tarzı


Herbalife Aktif Sağlıklı Yaşam TarzıAktif, sağlıklı bir yaşam tarzının temeli basittir – iyi beslenme.İster seçkin bir atlet isterseniz spor salonuna ara sıra uğrayan bir kişi olun, geniş Herbalife ürün yelpazesi sayesinde sağlıklı bir yemek planının parçası olarak performansınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur. Herbalife’ın ideal beslenme ürünleri, sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmenize ve ihtiyaç duyduğunuz günlük besin maddelerini almanıza yardımcı olmak üzere özel olarak formüle edilmiştir.

Beslenme düzeniniz spor ve egzersiz performansınızı önemli derecede arttırabilmeniz için çok önemlidir. Doğru beslenme desteği olmadan egzersiz yapmak verimsiz olabilir. Buna bunlarla sınırlı olmamak üzere karbonhidrat, protein ve iyi yağların iyi bir şekilde dengelenmesi de dâhildir.

İster üst düzey bir atlet isterseniz sadece Pazar günleri spor yapan bir kişi olun, Herbalife’ın beslenme ürünleri istediğiniz amaçlara ulaşmanızda size yardımcı olabilir. İşte bu nedenle Herbalife ürünleri muhteşemdir, çünkü bu ürünler herkes için uygundur. Egzersiz seviyeniz ne olursa olsun yaşam tarzınızı daha sağlıklı olmak yönünde geliştirirseniz kesinlikle çok daha iyi hissedersiniz. Egzersiz öncesinde, sırasında ve sonrasında uygulanan doğru beslenme stratejisi, iyi ve harika bir performans arasındaki farkı belirler.

Herbalife Aktif Sağlıklı Yaşam TarzıSporcu beslenmesi bilimi, dört temel bileşenden oluşur; enerji depolama, yeniden enerji depolama, onarım ve canlanma.

1.Enerji Depolama
Özellikle tam tahıllı hamurlu gıdalar, tahıl ürünleri veya ekmek, yulaflı ürünler veya kurutulmuş meyvelerde bulunan kompleks karbonhidratlar olmak üzere karbonhidratlar bir etkinlik veya egzersizde ihtiyaç duydukları enerjiyi kaslara depolamada çok önemli rol oynarlar. Bir etkinlik öncesinde gerginseniz; meyve suyu veya yarım yağlı süt ile karıştırılabilen karbonhidrat, protein, vitamin ve minerallerden oluşan Herbalife’ın Formül 1 Besleyic Shake Karışımı gibi bir gıda takviyesini deneyin. Ekstra karbonhidrat almak istiyorsanız bu sağlıklı içeceğe meyve de katın.

2.Yeniden Enerji Depolama
Egzersiz sırasında veya sonrasında önemlidir. Herbalife Lift Off özel formülüyle egzersiz sonrasında yenilenmenize yardımcı olur. Lift Off, içeriğiyle günlük B ve C vitamini ihtiyacınızın tamamını karşılar.

3.Onarım
Aminoasitler kas liflerinizin daha hızlı ve etkin bir şekilde onarılmasına ve yağsız bir kas kütlesinin muhafaza edilmesine yardımcı olduğundan protein hücre onarımı sürecinde kilit bir rol oynayan besin maddesidir. Protein alım kapasitenizi tam olarak kullanmak için Herbalife’ın Formül 3 Kişiye Özel Protein Takviyesi gibi iyi kalitede bir soya protein tozu takviyesinden yararlanabilirsiniz.

4.Canlanma
Atletlerde enerji üretimini arttırmak için çok miktarda oksijen kullanımı olur, bu nedenle büyük miktarda serbest radikal oluşumu meydana gelir. Serbest radikaller sağlıklı hücrelerde meydana gelen hasar ile bağlantılı olduğu düşünülen bu sürecin doğal bir yan ürünüdür. Vücut meyve, salata ve sebzelerde bulunan kendi antioksidan stoğunu kullanarak bu serbest radikallere karşı kendini savunabilir.

Son olarak özellikle sıcak nemli koşullarda egzersiz yaparken bolca sıvı kullanabilirsiniz. Biraz bile olsa su kaybı yaşamak performansınızı etkileyebilir ve %2’lik bir sıvı kaybı bile büyük fark yaratır.

Herbalife Aktif Sağlıklı Yaşam TarzıEgzersiz yapmaya başlamadan önce en az ½ litre olmak üzere bolca su için ve egzersiz sırasında da her 20 dakikada bir yaklaşık 250ml su için. İçtiğiniz suyun daha lezzetli olması için su şişenize Herbal Aloe Konsantresi ekleyin aloe bitkisi genel sindirim açısından da yararlıdır.

© 2011 Herbalturkiye Tüm Hakları Saklıdır. Sigara Bırakma Herbalife
Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :